27.01.2005 Промисловість і сільське гостодарство |
|
У валовій доданій вартості поступово збільшується питома вага переробних галузей, що свідчить про позитивні зрушення у структурі ВВП. Частка переробних підприємств в загальному обсязі реалізованої промислової продукції у січні-жовтні 2004 року становила 78 відсотків, що на чотири відсоткових пункти вище, ніж за відповідний період минулого року. Так, на початку 2004 року лідером зростання в промисловості була металургія. Останні три місяці значну частину нарощування забезпечило машинобудування. А в листопаді-грудні роль лідера перейшла до легкої та харчової промисловості. Приріст у машинобудуванні у два рази перевищує загалом по всій промисловості.
Позитивна динаміка розвитку характерна для всіх областей, крім Одеської (спад на 3 відсотки), Херсонської (2,3 відсотка). Найбільший приріст у промисловості досягнуто в Кіровоградській області (приріст 33,8 відсотка), Автономній Республіці Крим (28,2 відсотка), Закарпатській (27,4 відсотка) та Волинській області (22,5 відсотка).
У сільському господарстві вдалось практично повністю подолати кризові наслідки минулих років. Очікуваний темп приросту за минулий рік на рівні 16,8 відсотка повністю компенсує спад 2003 року, що становив 11 відсотків.
Позитивним змінам сприяло збільшення кредитування села. На 1 січня 2005 року отримано майже 9 млрд грн кредитів, із яких 3,6 млрд грн - пільгові. Бюджетне фінансування села було збільшене в 1,4 раза. Позитивно впливає і завершення земельної реформи. Станом на 1 січня 2005 року видано 5,07 млн державних актів на право приватної власності на землю, що охоплює 75 відсотків усіх громадян, які отримали сертифікати.
Позитивна динаміка виробництва валової продукції сільського господарства досягнута в усіх без винятку регіонах України.
Джерело: "Урядовий кур'єр" 2005.01.25
|