| |
22.03.2005 Адмінреформа розпочнеться з громад і районів |
|
Віце-прем’єр-міністр України Роман Безсмертний заявив, що адміністративно-територіальна реформа повинна розпочинатися на рівні громад і районів.
За його словами, якщо вдасться здійснити якісні перетворення на цьому рівні, тоді оптимізація обласного поділу стане формальністю, певним удосконаленням уже фактично здійсненої адміністративно-територіальної реформи.
Зокрема, віце-прем’єр пропонує наступну систему територіального устрою: громада - не менш 5 тис осіб, район - не менш 70 тис осіб, місто-район - громада, до складу якої входить хоча б одне місто, чисельність населення якого складає не менш 70 тис жителів, місто-регіон - не менш 750 тис жителів, регіон - область, Крим і міста-регіони.
Роман Безсмертний сказав, що запропонована модель буде стимулювати урбанізаційні процеси й оптимізує розподіл бюджетних коштів у регіонах.
Заступник голови уряду також відзначив, що існують альтернативні моделі територіального устрою, які передбачають перенесення базового рівня самоврядування від громад до району. Зокрема, подібна модель існує в скандинавських країнах.
За словами віце-прем’єра, адміністративно-територіальна реформа передбачає максимальне делегування повноважень органам місцевого самоврядування за принципом "більше повноважень - більше відповідальності".
Роман Безсмертний раніше заявляв про намір завершити адміністративну й адміністративно-територіальну реформи до виборів Верховної Ради і місцевих рад у 2006 році.
Віце-прем’єр ініціює зміну адміністративних кордонів в Україні. Він аргументує свою позицію тим, що в Україні спостерігаються диспропорції між розмірами територій, кількістю населення і фінансовим забезпеченням цих територій.
Відповідно до статті 133 Конституції, систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, 24 області, райони, міста, райони в містах, селища і села.
На 1 грудня 2004 року, загалом в Україні проживає 47,3 млн жителів, зокрема в Донецькій області - 4,7 млн, Дніпропетровській області - 3,5 млн, у Харківській - 2,9 млн, у Києві - 2,7 млн, у Львівській - 2,6 млн, Луганській й Одеській - по 2,4 млн, у Криму – 2 млн.
У Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській - від 1 до 2 млн, у Чернівецькій - 900 тис, у Севастополі - 378,6 тис осіб.
Джерело : Кореспондент.net
|
|
|
| |
|