АСОЦІАЦІЯ АГЕНЦІЙ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
NATIONAL ASSOCIATION OF REGIONAL DEVELOPMENT AGENCIES
 
Розширений пошук
 
   Головний ЗаголовокУкраїнськаАнглійськаДомашня СторінкаКарта СайтуПошукКонтактна інформація
 Головне Меню
 Новини
 Новини ЄС - Вісник Делегації Європейської Комісії в Україні - 20/12/2005
22.12.2005   Новини ЄС - Вісник Делегації Європейської Комісії в Україні - 20/12/2005

EC Delegation Kyiv, EU Newsletter 20.12.2005

“Телебачення без кордонів”: правила змінюються. Європейським телевізійникам доведеться пристосовуватися до нових правил гри: 13 грудня Європейська Комісія ухвалила законодавчу пропозицію, яка переглядає положення Директиви “Телебачення без кордонів”. На думку європейських посадовців, це забезпечить набір базових правил надання аудіовізуальних послуг та осучаснить правила поточної Директиви щодо послуг телебачення. Потреба осучаснення справді назрівала давно, адже чинну Директиву було ухвалено ще 3 жовтня 1989 року, а через вісім років до неї було внесено поправки. Завдання цього документа – координувати національні законодавства європейських країн у сфері телемовлення, забезпечити просування європейської продукції, доступ публіки до важливих заходів, передусім спортивних, регулювати рекламу на телебаченні, забезпечувати захист прав меншин та визначати можливості зворотного зв’язку з глядачами.

Європейський підхід: культура перш за все. “Європейський Союз – це не тільки ринок. Європейська культурна спадщина допомагає нам будувати Європу і нагадує, хто ми є. Культурна спадщина – це міст між минулим, сьогоденням і майбутнім”. Такі головні пункти, на яких зійшлися учасники Європейського форуму культурної спадщини, зорганізованого всеєвропейською Федерацією культурної спадщини “Europa Nostra” у співпраці з Європейським Комітетом у соціальних та економічних справах в Брюсселі 7 грудня. “Культура і культурна спадщина – головні інструменти, які надають сенс європейському громадянству та забезпечують прив’язаність громадян до Європи розумом і серцем”, – заявив Принц-консорт Данії Генрік, президент Федерації “Europa Nostra”, яка поєднує понад 200 неурядових організацій, опікуючись збереженням європейської культурної спадщини. Учасники форуму дійшли висновку, що особливу увагу варто звернути на культурну спадщину регіонів, оскільки культурна спадщина є значним ресурсом у реалізації двох пріоритетів ЄС – забезпечення економічного зростання і сталого розвитку. “Культура вимагає від нас більшої уваги. Вона вимагає простішої системи фінансування. Ми мусимо змінити наше ставлення до культури, воно має бути не пасивним, а активним”, – зазначив Комісар ЄС з освіти, культури та багатомовності Ян Фіґель, звертаючи увагу на важливість діяльності Федерації “Europa Nostra”

Європа буде заощаджувати енергію. У державах – членах ЄС будуть заощаджувати щонайменше 9% енергії, яка надходить до кінцевих споживачів. Про це йдеться у директиві, яку Європарламент погодив з Європейською Радою і яка спрямована заохотити країни-члени до ефективнішого використання енергії у приватних господарствах. Пропозиція щодо заощадження стосується як електрики, так і газу, опалення та транспортного палива. Ухвалення такого плану було передбачено ще 2003 року, оскільки дедалі більше споживання енергоносіїв в усьому світі та скорочення ресурсів породжують чимдалі більшу потребу енергозбереження. За словами Комісара Андріса Пібальґса, “ефективність енергетики – один із чільних пріоритетів цього складу Європейської Комісії, і так має залишитися впродовж усього періоду наших повноважень. Ми очікуємо, що нова директива буде важливим інструментом досягнення цього”.

У південно-східній Європі утворять єдиний ринок енергоносіїв. Рада Міністрів економіки та фінансів ЄС надала підтримку Договору про створення енергетичного об’єднання південно-східної Європи. Таким чином, на зустрічі в Брюсселі 6 грудня було узгоджено наступний формальний крок до створення нового об’єднаного ринку газу та електрики. Тепер черга за Європейським Парламентом, який має дати остаточну згоду на укладення Договору.

Старий і Новий Світ об’єднують зусилля у боротьбі з шахрайством і корупцією. ЄС та базовані у США фінансові інституції значно тісніше співпрацюватимуть, щоб відвернути шахрайство та корупцію, які можуть завдати шкоди коштам Європейського Союзу. Віце-президент Єврокомісії Сіїм Каллас завершив дводенний візит до Вашинґтона та Нью-Йорка, що мав на меті обговорення співпраці з найголовнішими донорськими організаціями світу. Він зустрівся з головними посадовцями Світового Банку та Американського банку розвитку і домовився про спільну боротьбу проти шахрайства та обмін потрібною для цього інформацією. Відвідуючи ООН, яка зараз переживає значну адміністративну реформу, Віце-президент Каллас поділився досвідом Єврокомісії з власного радикального реформування. На його думку, “наш спільний інтерес полягає у співпраці заради захисту коштів ЄС, хоч би хто цими грошима керував: чи-то безпосередньо Євросоюз, чи-то міжнародні фінансові інституції від його імені. Доступні джерела контролю обмежені, а отже - ми маємо співпрацювати якомога тісніше”.

Людям з обмеженими можливостями літати стане комфортніше. Європейський Парламент ухвалив резолюцію щодо захисту прав пасажирів з обмеженими фізичними можливостями, заборонивши авіакомпаніям відмовляти таким пасажирам у наданні послуг. Зокрема, Європарламент зобов’язав перевізників безкоштовно забезпечувати допомогу таким пасажирам, якої вони можуть потребувати, пересуваючись по аеропорту. Нове регулювання, яке почне працювати з 2008 року, стосується усіх аеропортів з щорічним пасажиропотоком не менше 150 000 пасажирів. Відповідальними за виконання нової резолюції будуть самі аеропорти. І це вже викликало певне незадоволення серед авіакомпаній, які і раніше надавали подібні послуги в межах своїх програм особливої турботи про клієнтів. Щороку в аеропортах Європи допомоги потребують близько 10 мільйонів літніх людей та інвалідів.

Європейський Обмудсман вимагає від Єврокомісії звіту про її кроки до забезпечення інтеграції неповносправних. Особливу увагу Омбудсмана Нікіфороса Діамандоуроса викликає дотримання рівних прав неповносправних у сферах працевлаштування, фізичного доступу до приміщень Європейської Комісії, а також інформаційна політика ЄС щодо питань неповноправності. Останнім часом Єврокомісія зреалізувала низку ініціатив у цій сфері, зокрема - перегляд Кодексу доброї практики щодо працевлаштування неповносправних. Однак сьогодні Омбудсман вимагає відповіді на питання щодо доступності процедур працевлаштування у Єврокомісії для неповносправних кандидатів, забезпечення доступу неповносправних до вебсайтів, документів та інформації ЄС та навчання персоналу Єврокомісії працювати з неповносправними

Анонси
19 грудня – “Євробарометр” оприлюднить у Брюсселі результати опитування з приводу Європейської конституції, розширення ЄС та темпів євроінтеграції
20 грудня – Європейська Комісія та Світовий Банк проведуть спільний брифінг з приводу першої річниці цунамі в Південній Азії
20 грудня – очікується угода міністрів сільського господарства країн-членів про нові заходи проти пташиного грипу (Брюссель, Рада у справах сільського господарства)
21 грудня – прес-конференція Віце-президента Жака Барро на тему скорочення шкідливих викидів через ширше застосування велосипедного та альтернативного транспорту
З 24 грудня до 2 січня Європейська Комісія не працюватиме. Перша зустріч Колегії Комісарів відбудеться 11 січня.

У січні на пленарну сесію Європейського Парламенту Комітет закордонних справ збирається надіслати свій звіт про стратегію розширення у 2005 році.
9 січня – Зустріч Європейської Комісії та Голови ЄС Австрії в Європейській Раді
11 січня – Прес-конференція зі щорічного звіту з програм стабільності в державах-членах та рекомендацій щодо бюджету Великобританії >>>далі
Пропонуємо Вам найцікавіші веб-ресурси, які висвітлюють політики Європейського Союзу
САЙТ ТИЖНЯ: Вся інформація про самміт СОТ у Гонконгу (13-18 грудня 2005 року) на:
http://www.europa.eu.int/comm/trade/issues/newround/hk/news_en.cfm
Детальніша інформація – завжди на Порталі Європейського Союзу (http://europa.eu.int) та сайтах головування Великобританії у ЄС (http://www.eu2005.gov.uk), Представництва Європейської Комісії в Україні (www.delukr.cec.eu.int).

www.narda.org.ua
 Реєстрація

 Підписка
 
 Стратегічні програми ААРРУ

 Запровадження сучасної державної регіональної політики в Україні
 Розвиток всеукраїнської мережі експертів та фахівців з регіонального розвитку
 Pозроблення і впровадження нової моделі агенції регіонального розвитку
 Залучення іноземних інвестицій в регіони
 Розвиток малого та середнього бізнесу в Україні
 Розвиток сільських територій

 Регіональний розвиток у ЄС

ААРРУ активно відслідковує важливі новини і події у регіональному розвитку Європейського Союзу

Новини регіонального розвитку в Європейському Союзі

Глосарій основних термінів Європейського Союзу

ГЛОСАРІЙ українською і англійською мовами

 Географія відвідувачів сайту
Locations of visitors to this page