ПЕРЕДМОВА
Можна довго говорити про необхідність цієї книги для сектора громадських організацій і бізнесу, а також суспільства в цілому. Однак це виглядатиме нескромно і звучатиме викликом для можливих опонентів. В дійсності, готуючи до друку це видання, колектив Фундації імені князів-благодійників Острозьких старався підкреслити досягнення та добрі справи, що були здійснені упродовж року окремими організаціями-учасниками Школи розвитку локальних ресурсів для НДО.
Разом з цим, ця книга стала черговим кроком до створення методичної бази на допомогу українським соціальним інвесторам. Пояснюючи механізми ефективної благочинної діяльності потенційним благодійникам, ми одночасно спонукаємо громадські та благодійні організації стати більш відповідальними в процесі налагодження стабільної співпраці з соціально відповідальним бізнесом.
Ми також передбачаємо можливість використання цього видання як практичного знаряддя для розвитку професійної мережі фахівців із залучення фінансування для громадського сектора, на чиї плечі лягає завдання пошуку партнерів для соціального інвестування.
Більше 60 громадських і благодійних організацій (не враховуючи тих, які беруть участь у Школі розвитку локальних ресурсів) з різних регіонів України надіслали свої матеріали, які демонструють успішні приклади залучення та вкладення соціальних інвестицій для ефективного вирішення суспільних (переважно гострих соціальних) проблем і розвитку місцевих громад. Висловлюючи вдячність авторам, сподіваюся на розуміння того, що ми, через обмеженість об'єму книги не змогли помістити тут увесь, зібраний нашими спільними зусиллями, позитивний досвід. Однак залишаємо можливість для наступних публікацій, корисних широкому колу зацікавлених.
Поява цієї книги, напевно, спричинить чимало дискусій на предмет того, що користолюбні люди, котрі роблять бізнес (прошу не ототожнювати з цими поняттями усіх, хто успішно займається бізнесом), отримають підказки для фінансових махінацій та зловживань і тим самим зіпсують репутацію усьому громадському сектору.
До подібних дискусій маємо ставитися по-філософськи, розуміючи, що достойні та доброчесні громадські та благодійні організації, які послуговуються правдивими цінностями, знайдуть у цій книзі вказівки на перевірені ефективні механізми вигідного партнерства між бізнесом і неприбутковими структурами.
Виданням цієї книги Фундація імені князів-благодійників Острозьких розпочинає новий етап своєї діяльності, спрямованої на розробку стратегій залучення соціальних інвестицій для розвитку місцевих громад, створюючи для досягнення цієї мети Міжрегіональну Академію Соціального Інвестування та фандрейзерів (фахівців із залучення фінансування).
Користуючись нагодою, дякую добровольцям, персоналу і партнерам Фундаціїімені князів-благодійників Острозьких за ту неоціненну допомогу, яка уможливила підготовку цієї книги до друку, а також міжнародним донорським та українським громадським і благодійним організаціям за інтерес до справи та субсидіювання видання. Сподіваюся, що Ваші очікування будуть виправдані і ми й надалі продовжуватимемо співпрацю.
Буду вдячний за коментарі, рецензії та відгуки на адресу видання, яке тримаєте в руках. Радісно зустріну пропозиції стосовно наступних публікацій, корисних як для неприбуткових організацій, так і для тих, хто надає їм допомогу, розглядає можливості здійснення соціального інвестування, розвиває місцеві ресурси в громадах.
ДОПОМАГАЮЧИ УКРАЇНЦЯМ -ДОПОМАГАЄМО УКРАЇНІ!
Руслам Краплич,
Голова Ради Директорів
Фундації імені князів-благодійників Острозьких |